Genel Müdür Mesajı

Değerli ziyaretçimiz, sitemize hoş geldiniz.

1915Çanakkale Köprüsü ve Otoyolu Projesi, Çanakkale Boğazı’nı geçiş süresini altı dakikaya indirecek, hem bölgenin hem de ülkemizin ekonomisine önemli katkılar sağlayacak dev ölçekli bir ulaşım ve altyapı yatırımıdır.

Proje’nin Görevli Şirket'i Çanakkale Otoyol ve Köprüsü İnşaat Yatırım ve İşletme A.Ş. (Çanakkale Motorway and Bridge Construction Investment and Operation Inc.), T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğünün Yap-İşlet-Devret yöntemiyle gerçekleştirdiği ihaleyi kazanan, yatırımcı firmaların Proje’ye münhasır kurduğu bir ortak girişim şirketidir. Şirketimizin ortağı dört firma (Türkiye’den Limak ve Yapı Merkezi, Güney Kore’den DL E&C ve SK ecoplant), dünyanın farklı bölgelerinde kazandıkları bilgi birikimlerini ve deneyimlerini Proje’nin tüm aşamalarına aktarmaktadır.

Değerli ziyaretçimiz,

Yaklaşık 3 milyar avroluk değeriyle Avrupa’nın en büyük kamu yatırımları arasında ilk sırada yer alan bu Proje ile Çanakkale’nin şanlı tarihini ve Cumhuriyet'imizin 100. Kuruluş Yılı’nı taçlandırmayı hedefliyoruz. Proje’nin teknik çalışmalarını titizlikle yürütürken, aynı zamanda çevreye ve topluma yönelik kapsamlı sürdürülebilirlik çalışmaları da gerçekleştiriyoruz.

Sitemizi ve sosyal medya hesaplarımızı izleyerek, tüm çalışmalarımızdan ve Proje ile ilgili güncel gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

Görüşlerinizi ve önerilerinizi duymaktan her zaman büyük mutluluk duyacağız.

Saygılarımla,
Mustafa Tanrıverdi
Genel Müdür
Çanakkale Otoyol ve Köprüsü
İnşaat Yatırım ve İşletme A.Ş.