Genel Müdür Mesajı

Değerli 1915Çanakkale Dostları,

Rekor bir sürede tamamlayarak 18 Mart 2022 tarihinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle gerçekleştirilen açılış töreni sonrasında hizmete açılan Malkara-Çanakkale Otoyolu ve 1915Çanakkale Köprüsü, şimdiden Avrupa ve Asya kıtalarını bağlayan en önemli ulaşım arterlerinden biri haline geldi. Tarihi simgeleriyle olduğu kadar teknolojik yenilikleriyle de dikkat çeken “dünyanın en uzun orta açıklıklı asma köprüsü” 1915Çanakkale sayesinde Çanakkale Boğazı’nı geçiş süresi altı dakikaya indi.

Köprümüz ve Otoyolumuz kullanıcılara sadece yolculuk süreleri açısından değil yakıt giderleri bakımından da önemli tasarruflar sağlıyor. Çok daha önemlisi, hem sürücülere hem de yolculara kolaylık ve konforun yanı sıra en üst düzeyde yolculuk güvenliği sunuyor. Projemizin tasarım ve inşaat sürecinde tavizsiz uyguladığımız güvenlik odaklı yaklaşımı işletme döneminde de aynı kararlılıkla sürdürüyoruz.

Yaz kış, gece gündüz, her koşulda size en kaliteli ve en güvenli yolculuk ortamını sunmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu doğrultuda, 7/24 görevli ekiplerimiz Malkara-Çanakkale Otoyolu ve 1915Çanakkale Köprüsü’nde trafiği sürekli olarak izlemekte ve gerektiğinde yardıma hazır şekilde beklemektedir. Ayrıca deneyimli kadromuz sayesinde projemize özel olarak geliştirilen ve birbiriyle entegre şekilde çalışarak dinamik olarak trafik yönetimine imkan sağlayan “Akıllı Ulaşım Sistemleri” ve “Merkezi Kontrol ve Veri Toplama Sistemi-SCADA” sayesinde trafik ve yol güvenliğini en üst seviyede tutuyor, Karayolları Genel Müdürlüğü’nün koordinasyonunda tüm görevli ekiplerimizi gerek yurt içi gerekse yurt dışındaki uzmanlar tarafından verilen eğitimlerle destekliyoruz.

İnşaat sürecinde olduğu gibi, işletme döneminde de çevresel ve sosyal sürdürülebilirliğe azami özen gösterdiğimizi özellikle vurgulamak isterim. Karayolları Genel Müdürlüğü ile yakın iş birliği içinde sürdürdüğümüz çalışmalarımızda ana hedefimiz her zaman “mükemmel kullanıcı deneyimi”nin yanı sıra tüm paydaşlarımızın memnuniyeti olacak.

Hizmetlerimizden düzenli haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızı takip etmeniz; her konuda görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşmanız dileğiyle, saygı ve sevgilerimi sunarım.

Saygılarımla,
Mustafa Tanrıverdi
Genel Müdür
Çanakkale Otoyol ve Köprüsü İnşaat Yatırım ve İşletme A.Ş.